LIPIEC 2020

Statystyki z 37 portali nieruchomości:
Najwięcej bezpośrednich mieszkań na sprzedaż jest na Adresowo.pl

Najwięcej, bo niemal 16 tysięcy bezpośrednich ofert mieszkań do sprzedania znajdziemy na portalu Adresowo. To o ponad 4 tys. więcej niż na portalu OLX, który przez wielu jest postrzegany jako niekwestionowany lider tego segmentu. Jednak czy wszystkie oferty z Adresowo są aktualne? Który z tych portali oferuje większą wartość dla kupujących i pośredników?

Bezpośrednie oferty sprzedaży mieszkań
(aktualne, po odsianiu duplikatów)Po odsianiu duplikatów okazuje się, że najbardziej okazale wypada portal Adresowo. Lecz czy ta statystyka nie jest myląca? Czy kluczem do rozwiązania zagadki tego sukcesu jest slogan reklamowy, widoczny na stronie głównej Adresowo:

Być może polityka OLX, w którym wykupujemy publikację na ściśle określony czas sprawia, że jest tam mniej ogłoszeń. Ale za to szansa na znalezienie nieaktualnego ogłoszenia jest mniejsza?


Żeby to sprawdzić, eksperci z serwisu Unirepo, skupiającego w jednym miejscu oferty z 37 portali nieruchomości, przeanalizowali ogłoszenia dodane tylko w lipcu. Skoro zostały one świeżo dodane, to jest duża szansa, że były aktualne. Jak wygląda porównanie między tymi portalami jeśli chodzi o nowości? A może do walki o tron lidera segmentu ofert bezpośrednich wdarł się inny gracz?

Przekonaj się pobierając najnowszy numer naszego e-miesięcznika:

Na jakich portalach ogłaszają się agencje?


Gdzie szukać ogłoszeń bezpośrednich?


Statystyki z 37 portali, raz w miesiącu:
POBIERZ BIULETYN